Środki chemiczne do ochrony drewna

Chcąc zachować nasze parkiety, meble czy drewniane elementy wykończeniowe w mieszkaniu w jak najlepszym stanie nie można zapominać o okresowej pielęgnacji i impregnowaniu drewna.

Specjalistyczne sklepy proponują wiele dostępnych środków chemicznych, których zadaniem jest ochrona i zabezpieczanie powierzchni drewnianych. Najpopularniejsze środki stosowane w przypadku podłóg drewnianych i mebli to lakiery. Pokrywają one powierzchnię drewna szczelną powłoką, dzięki którym drewno zyskuje zwiększoną odporność na wilgoć i zmiany temperatury oraz częściowo na urazy mechaniczne.

Lakiery do drewna dzielimy na wodorozcieńczalne i rozpuszczalnikowe, a ich wybór uzależniony jest od konkretnego zastosowania drewnianego elementu który będzie lakierowany. Poza lakierowaniem, drewno można również olejować i woskować. Środki chemiczne przeznaczone do olejowania, powodują że drewno zachowuje swoje właściwości, olej nie zamyka bowiem porów drewna. Parkiet woskowany będzie za to bardziej gładki i bardziej odporny na wilgoć i plamy z wody.

Najlepiej jednak wykorzystać właściwości obu materiałów i wybrać preparat woskowo –olejowy.  Są to środki nie emitujące formaldehydu i postrzegane są jako bardziej ekologiczne niż tradycyjne lakiery. Chemia do drewna, że względu na popularność tego materiału budowlanego i wykończeniowego, mocno się rozwija jako branża, proponując coraz bardziej specjalistyczne środki pielęgnacyjne, które poza właściwościami ochronnymi mają również działanie podnoszące estetykę wyrobów drewnianych.

Tag

Katalog firm chemicznych

Nowe artykuły

Środki chemiczne do ochrony drewna

Chcąc zachować nasze parkiety mieszkaniu w jak najlepszym stanie nie można zapominać o okresowej pielęgnacji i impregnowaniu drewna.

Odzież BHP w branży chemicznej

Informacje o korzystaniu z odzieży ochronnej. W tym artykule zostały opisane wszystkie aspekty odzieży BHP.

Nowości

Problemy w branży

Okazuje się, że produkcja w branży chemicznej nie pokrywa istniejącego zapotrzebowania, wynikiem czego jest konieczność importu większości produktów

Otwieramy portal firm chemicznych

Analiza rynku wykazała, że w Polsce brakuje serwisów branżowych, które jasno przedstawiały by ofertę firm zajmujących się chemią, czyszczeniem i tworzywami sztucznymi.

Ostatnie wpisy: