Problemy w branży

Z branżą chemiczną nie jest w Polsce najlepiej. Okazuje się, że produkcja w branży chemicznej nie pokrywa istniejącego zapotrzebowania, wynikiem czego jest konieczność importu większości produktów chemicznych od naszych zachodnich sąsiadów.

Jest tak zwłaszcza w przypadku produktów farmaceutycznych. Nie dość, że nasze zakłady produkcyjne nie są w stanie pokryć istniejącego zapotrzebowania rynkowego, to o odkryciu innowacyjnych medykamentów czy nawet preparatów OTC możemy raczej zapomnieć.

Pomimo iż firmy farmaceutyczne przekazują część dochodu na badania, to jednak są one zbyt małe w stosunku do zagranicznych potentatów aby móc efektywnie eksplorować tą kategorię produktów.

Podobna sytuacja ma miejsce w obszarze tworzyw sztucznych. Tu z kolei najczęściej brakuje półproduktów, które musimy sprowadzać, co z kolei podwyższa koszty produkcji rodzimych tworzyw sztucznych. Jedynymi obszarami, w których branża chemiczna trzyma się w Polsce dobrze to kosmetyki i kauczuk. Ciągłe inwestycje w zakłady produkcyjne, jakie wykonują firmy kosmetyczne doprowadziły do tego, że możemy pochwalić się delikatną nadwyżką produkcyjną.

Tradycja zaś produkcji opartej na kauczuku (czy to wyrobów gumowych czy w zakresie półproduktów do farb i lakierów) jest również na tyle duża, że ta część branży chemicznej może spać spokojnie.

Tag

Reklama

Katalog firm chemicznych

Nowe artykuły

Środki chemiczne do ochrony drewna

Chcąc zachować nasze parkiety mieszkaniu w jak najlepszym stanie nie można zapominać o okresowej pielęgnacji i impregnowaniu drewna.

Odzież BHP w branży chemicznej

Informacje o korzystaniu z odzieży ochronnej. W tym artykule zostały opisane wszystkie aspekty odzieży BHP.

Nowości

Problemy w branży

Okazuje się, że produkcja w branży chemicznej nie pokrywa istniejącego zapotrzebowania, wynikiem czego jest konieczność importu większości produktów

Otwieramy portal firm chemicznych

Analiza rynku wykazała, że w Polsce brakuje serwisów branżowych, które jasno przedstawiały by ofertę firm zajmujących się chemią, czyszczeniem i tworzywami sztucznymi.

Ostatnie wpisy: